Zapraszam do czytania i oglądania mojego bloga. Jest w nim wszystko, od obrazków, teledysków, różnych informacji po moje własne wpisy. Jeszcze raz was wszystkich zapraszam!
Blog > Komentarze do wpisu

Kasia Markiewicz, uczestniczka "The Voice Of Poland", nie żyje

Zmarła uczestniczka "The Voice of Poland", Kasia Markiewicz. O śmierci kobiety jako pierwsze poinformowały za pośrednictwem Facebooka trenerki show - Maria Sadowska i Justyna Steczkowska. Markiewicz chorowała na raka, wiedziała, że nie zostało jej wiele czasu. Występem w talent show TVP chciała spełnić swoje marzenie.

"Dziś odeszła niezwykła kobieta - Kasia Markiewicz. Śpiewem spełniła swoje marzenie. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi Kasi" - napisała na Facebooku Maria Sadowska.

Kasia Markiewicz mieszkała w Warszawie, była matką dwudziestoletniego syna. W wieku 36 lat dowiedziała się, że jest chora na raka szyjki macicy. Po wyczerpaniu wszelkich możliwych metod leczenia, kiedy okazało się, że żadna z nich nie przynosi rezultatu, postanowiła spełniać swoje marzenia. Jednym z nich był publiczny występ i poddanie się ocenie profesjonalnych jurorów. Marzenie spełniła w programie "The Voice Of Poland". Udział w programie pozwolił jej pokonać nieśmiałość i bardziej uwierzyć w siebie. Oprócz tego miała nadzieję, że jej historia pokaże kobietom, że trzeba się regularnie badać.

Drodzy, Dziś odeszła niezwykła kobieta - Kasia Markiewicz. Śpiewem spełniła swoje marzenie. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi Kasi.

Głos na Facebooku zabrała również inna jurorka programu TVP, Justyna Steczkowska:

Nie wiem co mam napisać… Miałam w czwartek odwiedzić Kasię w hospicjum… Była pełna odwagi. Podziwiałam ją za to, że pomimo bólu, przyszła do programu, żeby pokazać nam, że warto walczyć o swoje marzenia, nie zapominać o sobie na co dzień... Cieszę się, że udało nam się spełnić jedno z jej marzeń… Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi Kasi.

Kilka tygodni temu, Kasia Markiewicz o swojej walce z chorobą opowiedziała nam w wywiadzie:

"[Najgorsze w chorobie jest to] Że nie mam siły żyć tak, jak robiłam to do tej pory. Przed chorobą pracowałam w agencji fotograficznej i prowadziłam różne imprezy, między innymi karaoke. Kiedy zdałam sobie sprawę, że nie jestem w stanie robić tego nadal, bardzo to przeżyłam. Czasem, gdy uda mi się przespać dwadzieścia godzin na dobę, jest trochę lepiej. Ale wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. Brak sił, by prowadzić normalne życie, jest straszny. No i ból, okropny ból, który wiele rzeczy uniemożliwia. Nie mogę się schylać, nie mogę dźwigać, nie mogę już założyć obcasów, koturnów. Ja zawsze lubiłam czuć się kobieco, a po chorobie człowiek wygląda inaczej. Kiedyś najważniejsze były dla mnie paznokcie i włosy. Paznokcie nadal mam zadbane, ale z włosami jest już gorzej. Niby to takie drobne kwestie, ale dla osoby chorej są ważne" - mówiła wtedy.

 

The Voice of Poland: Katarzyna Markiewicz

na przesłuchaniach w ciemno - Kasia Markiewicz - TVP

 

Dziś o 18:30, w programie "Świat się kręci" w TVP 1 uczestnicy "The Voice of Poland" dadzą specjalny koncert poświęcony pamięci Kasi.

poniedziałek, 24 marca 2014, hito.no.shi

Polecane wpisy